Nasza historia

2012

Wdrożenie systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie i dziesiątki inwestycji w potencjał produkcyjny: kolejne nowe frezery, tunele chłodnicze, nowoczesne wagi kontrolne, zbiorniki tłuszczów płynnych i czekolad.

2010

Modernizacja maszynowni i hal produkcyjnych, m.in. wprowadzenie nowoczesnych maszyn do produkcji dań gotowych, linii do produkcji lodów w rożkach, urządzeń klimatyzacyjnych i nowych frezerów.

2008

Początek wieloletniej modernizacji i rozbudowy potencjału przedsiębiorstwa, inwestycje w sprzęt chłodniczy, tabor samochodów chłodni, magazyny dystrybucyjne, zwiększenie wydajności urządzeń produkcyjnych i system utrzymania jakości.

2007

Zakończenie kluczowej inwestycji: trwającej dwa lata modernizacji komór mroźnych, w których stale panuje temperatura poniżej minus 21 stopni Celsjusza.

2006

Powstanie Spółki Nordis w Zamościu. Poczynione zakupy pozwoliły na utworzenie znaczącego potencjału produkcyjnego i uzyskanie nowych rynków zbytu.

2004

Zakup większości udziałów w P.P.CH „Calfrost” Kalisz, Modernizacja zakładu w Zielonej Górze w ramach dostosowania do wymagań prawnych Unii Europejskiej.

2003

Zakup większości udziałów w Chłodni Białystok.

2002

Powstanie Grupy Nordis – poszczególne spółki, połączone kapitałowo, zaczynają występować pod wspólnym logo i korzystają z nazwy "Nordis" Chłodnie Polskie. Powstanie skonsolidowanej grupy kapitałowej stworzyło szanse na dynamiczny rozwój firmy i systematyczne zwiększanie udziału w rynku mrożonej żywności.

Budowa i uruchomienie magazynów dystrybucyjnych w Zabrzu i Poznaniu.

2000

Zakup Chłodni „Frigoopol” w Opolu.

1998

Zakup większości udziałów P.P.CH w Wałbrzychu i zakup P.P.Ch. „Lodam” we Wrocławiu.

1997 (1 lipca)

Zakończenie procesu prywatyzacji i powstanie „NORDIS” Chłodnie Polskie Spółka z o.o. w Zielonej Górze.

1995

Rozbudowa hali produkcji lodów jadalnych i wyposażenie jej w dodatkowe nowe linie technologiczne (rożkarki, linia do produkcji lodów estrudowanych, linia do produkcji lodów familijnych, linia do produkcji lodów w polewach owocowych.

1993

Uruchomienie nowej linii technologicznej do produkcji lodów impulsowych (lody na patyku).

1992 (2 lipca)

Wdrożenie systemu informatycznego

1986

Oddanie do użytku nowoczesnej hali do produkcji wyrobów kulinarnych i mrożenia owoców.

1974

Uruchomienie produkcji lodów jadalnych metodą przemysłową. Uruchomienie produkcji owoców mrożonych i wyrobów kulinarnych.

1968

Powstanie w Zielonej Górze przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą Chłodnia Składowa, która w 1974r. została przemianowana na Przedsiębiorstwo Przemysłu Chłodniczego.

@lodyNordis

do góry