trade@nordis.com.pl, office@nordis.com.pl tel. 68 324 26 91
Lody Warzywa i owoce Dania gotowe Linia Kids

Aktualności

Data dodania: 07.10.2013

Nowa chłodnia Nordis w Opolu

Nowoczesna chłodnia o powierzchni 700 m2, która będzie obsługiwać rynek opolski i śląski, to energooszczędny obiekt zbudowany wg koncepcji firmy Nordis. Budynek uwzględnia specyfikę polskiego rynku dystrybucji produktów mrożonych, m.in. pozwala utrzymywać kilka temperatur, odpowiednich dla różnych grup produktów.

Magazyny chłodnicze to zazwyczaj najdroższe w budowie i utrzymaniu budynki. Dlatego Nordis postawił na powierzchnię pozwalającą na 14-dniową rotację przechowywanych towarów. Takie rozwiązanie pozwala zrównoważyć koszt obsługi budynku przy zachowaniu pełnej wydajności dystrybucji.

– Właściciele sklepów chcą mieć dostęp do szerokiej oferty produktów mrożonych, przy zachowaniu krótkiego czasu oczekiwania na dostawę i bez konieczności gromadzenia dużych ilości towaru – mówi Tomasz Meller, prezes Grupy Nordis. – Nowa chłodnia w Opolu jest dopasowana do potrzeb rynku i pozwala na bardzo skuteczną dystrybucję produktów Nordis i innych marek, które sprzedajemy – dodaje Tomasz Meller.

Przestrzeń chłodni została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było utrzymanie w jej wnętrzu różnych temperatur chłodzenia. Umożliwia to grupowanie produktów według wymaganych temperatur mrożenia od -30 do -18 stopni Celsjusza. Koncepcja chłodni powstała na podstawie 45-letniego doświadczenia Nordis w zakresie dystrybucji i przechowywania żywności. Projekt, który wykorzystuje najnowsze tendencje i technologie chłodzenia. Nowa chłodnia będzie obsługiwać zarówno lokalny rynek opolski jak i śląski.

Return